Porady

3 sposoby na zdrowy uśmiech – zobacz, co zalecają eksperci

Wszyscy wiemy, że zęby myć trzeba. Często jednak w higienie jamy ustnej ograniczamy się tylko do tego, a przecież pasta i szczoteczka nie wystarczą, by mieć zdrowe uzębienie. Jak więc o nie zadbać? Co trzeba kupić? Jak często trzeba odwiedzać stomatologa? Co na ten temat sądzą eksperci?

Pierwsza zasada – jak dobrać sprzęt do mycia? Szczoteczka Oral B i do dzieła

W pielęgnacji jamy ustnej najważniejsza jest codzienna higiena. Zęby trzeba czyścić szczoteczką i pastą przez około 3 minuty – przynajmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Warto dodać, że duże znaczenie ma to, jakiej szczoteczki używamy. Zdaniem ekspertów trzeba ją dobrać tak, by dobrze czyściła zęby. Musi być odpowiednio duża, by obejmowała do 3 przylegających do siebie zębów – w przypadku dzieci jej wielkość nie powinna przekraczać 15 mm, a dorosłych 30 mm. Zwróćmy także uwagę na stopień miękkości włosia – szczoteczki miękkie są przeznaczone dla osób, które mają bardzo wrażliwe zęby, a ich dziąsła czasami krwawią. Możemy używać szczoteczki elektrycznej lub manualnej, gdyż każda z nich bardzo dobrze spełnia swoje zadanie, jeśli tylko szczotkujemy zęby odpowiednio długo i robimy to dokładnie. Dobrym wyborem są szczoteczki Oral B – zarówno te manualne, jak i elektryczne, gdyż są tak wyprofilowane, by jak najlepiej czyścić zęby (https://gemini.pl/oral-b-szczoteczka-do-zebow-z-akumulatorem-pro-8000-1-sztuka.html). Pastę też dobieramy do potrzeb zębów.

Zobacz również  Wady i zalety mydła w płynie

Szczoteczka Oral B do ręki i zabieramy się za mycie zębów? Jak robić to prawidłowo?

Mycie zębów nie powinno ograniczać się do kilku ruchów i wypłukania jamy ustnej. Trzeba bardzo dokładnie oczyścić każdy ząb i przestrzeń wokół niego. Szczoteczka (np. Oral B) powinna dotrzeć do wszystkich zębów, także tych położonych z tyłu jamy ustnej. Mycie musi delikatne, gdyż przy zbyt mocnym i niewłaściwym szczotkowaniu (w kierunku poziomym wzdłuż łuków zębowych) mogą powstawać ubytki klinowe powstające w przyszyjkowej części zęba, które trzeba uzupełniać. Pamiętajmy także o umyciu dziąseł i języka (robi się to specjalną szczoteczką), a następnie wypłukaniu ust specjalnym płynem. Eksperci radzą, by po zakończeniu mycia zębów chwilę odczekać przed wypłukaniem ust, by fluor z pasty działał na zęby. Kupmy także nici dentystyczne, by dokładnie czyścić przestrzenie między zębami.

Oral B pracuje! Czy trzeba chodzić do stomatologa?

Większość z nas odwiedza stomatologa wtedy, gdy zęby bolą. Nie jest to zbyt rozsądne, gdyż wielu bolesnym problemom można zapobiec. Oczywiście pod warunkiem, że odwiedzimy eksperta, który oceni stan uzębienia. Przynajmniej dwa razy w roku warto zapisać się do stomatologa, który sprawdzi, czy wszystko jest w porządku. Ponadto oczyści żeby z odkładającego się kamienia nazębnego.

Zobacz również  Twoja partnerka wraca późno do domu? Dowiedz się, jak dyskretnie sprawdzić, co robi po pracy

Dokładne mycie zębów szczoteczką Oral B oraz oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych sprawi, że będą w dobrym stanie. Wystarczy także co 6 miesięcy udać się do stomatologa, by mieć pewność, że jama ustna jest w dobrym stanie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *