Sklep
Bez kategorii

Jakie artykuły spożywcze przydadzą się podczas kwarantanny?

Kwarantanna potrafi wywrócić do góry nogami życie i kuchnię. W dobie, kiedy niewiadomy jest czas, w którym nakazem sanepidu zostajemy odcięci od rzeczywistości, ważne staje się myślenie o podstawowe potrzeby życiowe. Jedzenie jest nieodłącznym elementem funkcjonowania, dlatego właśnie ludzie masowo wykupują ze sklepów artykuły spożywcze. Które z nich są absolutną koniecznością w chwili zamknięcia się w domu?

Artykuły spożywcze kiedyś, a dziś.

Dom od zawsze był oazą spokoju i schronieniem przed pędem świata. W czasach kwarantanny dla wielu stał się bunkrem przed walką z wirusem, który dosięgnął cały glob.

To, co do niedawna było na wyciągnięcie ręki – zakupy, przyjemności, usługi; dziś stoi za szybą i trudno po to sięgnąć. Artykuły spożywcze „znikają” z półek i coraz trudniej kompleksowo wypełnić koszyk. Wyjazd do sklepu stał się prawdziwym, logistycznym przedsięwzięciem (maseczka, rękawiczki, godziny w których wolno kupować, kolejki, które ustawiają się po towary), a ludzie zaczęli liczyć pieniądze i planować wydatki.

Sprawdź: https://e-spar.com.pl/kategoria/artykuly-spozywcze/1106

Jedzenie jest jednak nieodłącznym elementem ludzkiego funkcjonowania, ale zostaliśmy odcięci od możliwości wyjścia do restauracji lub zamawiania dań w ulubionej restauracji. Jakie artykuły spożywcze są niezbędne do przetrwania, a jakie mogą być namiastką luksusu? W co warto się zaopatrzyć wiedząc, że niespodziewanie możemy zostać objęci nadzorem kwarantanny?

Zobacz również  Wygodny sposób na robienie zakupów bez wychodzenia z domu

Artykuły spożywcze, które są podstawą kuchni

Można spokojnie i bez paniki przetrwać okres kwarantanny, nie martwiąc się o głód, jeśli uzupełni się spiżarnię w artykuły spożywcze z długim terminem przydatności.

Niezbędnymi produktami, są artykuły suche: makaron, ryż, mąka i kasza. Dlaczego? Zawsze można z nich ugotować ciepłe, wartościowe posiłki, które nasycą, ale dadzą też spore możliwości kulinarne. Na tych produktach opiera się dużo dań, które w dowolny sposób można konfigurować, trafiając w gusta wszystkich członków rodziny.

Artykuły spożywcze zainspirowane wojskiem

Chociaż pandemia nie dotyka ludzkości w podobny sposób jak wojna, to codzienne informacje przekazują o „żniwach”, jakie zbiera zaraza. W trudnych warunkach egzystencji pomagają produkty, które kiedyś służyły żołnierzom – konserwy i artykuły spożywcze w puszkach.

Dziś asortyment „zapuszkowanych” produktów jest duży i warto z niego korzystać, zaopatrując się na wypadek kwarantanny.

Pomidory, ogórki, kukurydza, groszek lub fasola mogą stać bezpiecznie nawet w temperaturze pokojowej, a są idealnym składnikiem sałatek, past lub jako dodatki do dań i zup.

Artykuły spożywcze, które w trudnych czasach dadzą namiastkę luksusu

Żyjąc w czasach pandemii można łatwo zatęsknić za dobrami, które jeszcze do niedawna były codziennością. Jedzeniem można poprawić sobie humor, dlatego warto mieć w zapasach produkty, które są traktowane jako ulubione.

Zobacz również  Wygodny sposób na robienie zakupów bez wychodzenia z domu

Przyjemność w zamknięciu może sprawić filiżanka aromatycznej kawy lub smakowa herbata. Słodkie śniadanie warto dopieścić kubkiem kakao.

Kryzys, spadki nastroju lub zwykłą chandrę można przełamać kostką dobrej czekolady lub słodyczą, dlatego warto takie artykuły spożywcze posiadać w swoich zasobach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *