Firma,  Porady

W jaki sposób można uzyskać dotacje dla firm?

Jak zapowiedziano w ostatnich tygodniach, jeden z celów dotacji dla firm na 2023 rok to m.in. wsparcie działalności w zakresie jej automatyzacji i robotyzacji, co przełoży się jednocześnie na optymalizację kosztów procesów produkcyjnych całej organizacji. Przedsiębiorcy skorzystają więc z dodatkowych środków, które przeznaczone mogą zostać np. na zakup nowej infrastruktury informatycznej. Przeczytaj, o czym należy pamiętać, ubiegając się o dotacje dla firm.

Dotacje dla firm na wsparcie cyfryzacji

Chcąc wpłynąć na zwiększenie potencjału swojej firmy, polscy przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na unijne granty i dotacje na rozwój biznesu. Wsparcie to ma na celu wpłynąć wydajność działalności, podnosząc tym samym jej konkurencyjność.

Środki otrzymywane w ramach dotacji mogą zostać przeznaczone m.in. na wdrożenie nowoczesnych rozwiązań informatycznych, które pomagają w skutecznej optymalizacji procesu druku. Producenci oferują bowiem zaawansowane narzędzia, zbierające informacje na temat każdego wydruku bądź kopii oraz poniesionych na ich rzecz kosztów. Oprogramowania dostarczają dodatkowo uprawnionym użytkownikom liczne dane do analizy, audytu i optymalizacji floty urządzeń.

Zobacz również  Przetwory z buraków na zimę i nie tylko

Dotacje dla firm, które zatrudniają setki, a nawet tysiące pracowników, mają na celu wsparcie działań zorientowanych na wyjściu z kryzysu wywołanego pandemią. Środki pobierane m.in. z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji przeznaczane są na pokrycie kosztów związanych z nowymi technologiami i usługami, które pozwalają firmom zmniejszyć produkowany przez nie ślad węglowy.

Na czym polegają dotacje dla placówek edukacyjnych?

Dotacje dla firm to niejedyna forma zapomogi, jaką oferują organy rządzące. Z dodatkowych środków skorzystają także placówki oświatowe, m.in. szkoły i uczelnie wyższe, które mogą wnioskować o świadczenie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Pozyskane dofinansowanie może zostać przeznaczone na takie działania, jak doposażenie budynków w odpowiedni sprzęt do nauki, oprogramowania do zarządzania polityką wewnętrzną placówki oraz prace budowlane.

Zastanawiasz się nad pobraniem dotacji dla swojego przedsiębiorstwa? Zasięgnij porady ekspertów z Euroimpex

Specjaliści z firmy Euroimpex świadczą swoje usługi polskim przedsiębiorcom już od 1989 roku. Marka oferuje nowoczesne oprogramowania informatyczne dedykowane różnym branżom oraz nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne, które skutecznie usprawniają działania organizacji związane m.in. z dostępem do firmowej dokumentacji. Zastanawiasz się nad skorzystaniem z unijnych dotacji 2023 na rozwój swojej działalności? Skontaktuj się z ekspertami z firmy Euroimpex, którzy odpowiedzą na Twoje pytania dotyczące możliwości pozyskania dofinansowania.

Zobacz również  Jakie produkty do włosów warto stosować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *