Moda

Ważne dodatki męskiej garderoby

 

To dodatki ubioru tworzą unikatowy styl. Dlatego każdy mężczyzna powinien zadbać o ich obecność. Nie należy jednak przesadzać ze zbyt nachalnym obwieszaniem się z nimi, ponieważ może powodować do ironiczne uśmiechy na twarzach postronnych.

Oto najciekawsze elementy męskiej garderoby!

 

Zegarek na rękę

Zegarki męskie marki się stylem i elegancją. Jako element uniwersalny doskonale pasują do każdego rodzaju odzieży. Chociaż jeszcze na początku XX wieku noszenie zegarka na ręce uważano za wymysł projektantów, a ich użytkowników za dziwaków, dzisiaj niemożliwe jest wskazanie innego dodatku świadczącego o elegancji.

Współczesne zegarki spełniają rolę jedynie stylistyczną, ponieważ dużo więcej możliwości czasowych ma zwykły smartfon. Nie należy jednak z niego rezygnować, ponieważ zegarek jest oznaką dobrego gustu i stylu.

 

Paski męskie

Pasek do spodni pełni nie tylko funkcję praktyczną nie pozwalając spodniom na opadanie. Pasek męski to przede wszystkim element garderoby poprawiający wygląd stając się tak samo ważnym elementem jak krawat!

Pasek do spodni jest obowiązkowy przy każdym garniturze, nawet jeżeli spodnie są idealnie dopasowane. Każdy garnitur pozbawiony paska wygląda po prostu niechlujnie.

Wbrew pozorom wybór paska do spodni jest niezmiernie ważny, dlatego przed jego zakupem należy się zastanowić, przy jakich spodniach będzie noszony. Powinien on pasować do reszty garderoby kolorystycznie oraz budową (jego szerokość i styl powinien być brany pod uwagę). Eleganckie spodnie od garnituru powinny być uzupełniony wąskim paskiem, spodnie typu chino zaś – szerszym.

W przypadku spodni noszonych na co dzień dobór paska jest bardziej swobodny i opera się głównie na doborze klamry. Bardzo duże pokazują pewność siebie, jednak mogą rodzić uśmiech na twarzach przechodniów, gdyż noszone przez kogoś innych niż kowbojów świadczą o zbyt dużym ego właściciela.

 

Teczka skórzana

Skórzana torba czy aktówka powinna stanowić podstawę garderoby mężczyzny lubiącego nosić garnitur. Teczka powinna być dobrana pod styl ubierania, przy czym jej wielkość nie jest ważna. Powinna pomieścić wszystkie dokumenty i wyglądać elegancko.

W stylu formalnym świetnie się sprawdzą wszytego rodzaju usztywnione teczki kolorystycznie dopasowane do innych dodatków, przede wszystkim butów.

Dla mniej formalnego stylo pasują nieusztywnione teczki, mogące mieć kilka dodatkowych kieszeni po bokach. Torby na co dzień mogą być wykonane z materiału.

Plecak noszony przy garniturze to przykład złego stylu i jest on całkowicie zabroniony!

Buty

Jakość i rodzaj butów świadczy o człowieku. Brudne i zaniedbane zepsują efekt nawet najbardziej eleganckiego ubioru. To samo się tyczy ich złego dopasowania.

Dlatego każdy mężczyzna w swojej garderobie powinien mieć przynajmniej pięć różnych par butów!

Jedną z takich par są skórzane Broksy, najlepiej w kolorze brązowym. Są bardzo cenione ze względu na swoją wszechstronność. Świetnie prezentują się z podwijanymi spodniami i białą koszulą.

DO każdej formalnej stylizacji można zakładać czarne skórzane Oxfordy. Można je zakładać go garnituru i smokingu.

Butami łączącymi formalną elegancję i casualowy styl są zamszowe Loafersy, które można nosić na co dzień. Nie nadają się jednak na deszczową pogodę, w które bardziej sprawdza się skórzane sztyblety. Dobrze się sprawdza także zimą.

Na co dzień warto nosić białe tenisówki, które pasują do każdego ubioru na ulicę.

Zobacz również  Elegancja i styl - jakie kolczyki dobrać na poszczególne okazje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *